Diyanet İşleri Başkanlığı, Aziziye Belediyesi ve Aziziye Kaymakamlığı’nın katkıları ile Mehmet Gürgür Derneği tarafından yapımı planlanan ‘Mehmet Gürgür Hafızlık ve Gençlik Merkezi’ temeli düzenlenen törenle atıldı. 

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Solakzade Camii İmam Hatibi Ali Turhan Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudu. 

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise


3 bin 600 metrekare inşaat alanı toplamda 10 bin 500 metrekare alan üzerine yapılacak olan Hafızlık ve Gençlik Merkezi’nin bitirilmesi halinde 4-6 yaş gurubu çocuklarda okutulacağı öğrenildi. 440 ranza toplamda 880 hafızın okutulacağı dev kampüste 200’er kişilik 3 mini anfi, 900 kişilik büyük bir anfi bulunacak. 30 adet sınıf, spor salonları kütüphane ve 25 metre uzunluğunda olimpik bir havuzun bulunacağı merkezin 2020 yılında bitirilmesi öngörülüyor. Yarımca mahallesi mevkiinde yaptırılan Mehmet Gürgür Hafızlık ve Gençlik Merkezinin bitirilmesinde Aziziye Belediyesi’nin arsa tahsisinde bulunduğunu hatırlatan Dernek sorumlusu Yunus Korkmaz, bu büyük yatırımın başlanmasında hayırseverlerin desteği ve motivasyonunun büyük rol aldığını söyledi. 
Bundan sonraki süreçte hayırseverlerin desteklerini beklediklerini söyleyen Korkmaz, “Geleceğin nesillerinin İslam dini bilinciyle yetişmelerine katkı sağlamak amacındayız. Bu dev kompleksin gelecekte büyük İslam âlimleri yetiştirmesine vesile olacağı kanaatindeyiz” diye konuştu. 

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava
Son yıllarda Aziziye ilçesinin artan nüfusuna dikkat çeken Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, müteşebbislerin taleplerine mümkün olduğunda olumlu yanıt verme gayretinde olduklarını söyledi.