AVRUPA'DA YAPILAN İSLAM KARŞITI PROPAGANDA'YA KARŞI İSLAMA İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Yaklaşık 6 ay önce ibadete açılan Köln Merkez Camii, Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın her yerinden gelen ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) inşa ettiği, modern mimarisi ile dikkat çeken Köln Merkez Camii, ziyaretçi akınına uğruyor.

Her gün yüzlerce Alman ve yabancı camiye gelip Müslümanlık hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.
Batı kalbindeki din açlığını doyurmak için arayışta. Hıristiyanlığın bozulduğunu insanları mutlu etmediğini herkes görüyor. İnsanlar sabah kalkınca din arayışına geçiyor. Etrafında İslamı yaşayan insanların da etkisiyle camiler dolup taşıyor.

ZİYARETÇİLERE BİLGİ VERİLİYOR
Cami, Almanya ve diğer Avrupa'nın diğer ülkelerinden Müslümanlar, okul grupları ve Köln'e gelen turistler tarafından ziyaret ediliyor. Ziyaretçilere uzman ilahiyatçılar rehberliğinde cami hakkında bilgi veriliyor.

DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, caminin ibadete açıldığı 9 Haziran 2017'den beri 10 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildiğini açıkladı.

 

Köln Merkez Camii'ne yoğun ilgi

 

Ziyaretçilerin memnun ayrıldığını aktaran Aşıkoğlu, "Gerek Müslüman, gerekse diğer dinlerden olsun camiyi ziyaret edenler en çok caminin iç süslemelerinden çok etkilendiklerini ifade ettiler." dedi.

Köln Merkez Camii'ne yoğun ilgi

İŞİD gibi örgütleri bahane edip İslam karşıtı propaganda yapılsa da Avrupa İslam'a koşuyor.
Camiler her geçen gün kalabalıklaşıyor.
İslamı merak eden Almanlar camide namaz kılanları hayranlıkla izliyor.