Kayıtlar 6 Şubatta başladı.17 Şubatta son buluyor.

18-23 Şubat arasında değerlendirme yapılacak.

24 Şubatta sonuçlar ilan edilecek

Bu sayfada yatay geçiş yapmaya hak kazandıktan sonra kesin kayıt yapacak öğrencilerin yapacağı iş ve işlemler hakkında bilgi verilmiştir.

1)   Kesin kayıt için gerekli belgeler ve kayıt sürecinde yapılacak işlemler:

Kesin kayıt için öğrencinin nüfus cüzdanının aslının yanında bulunması yeterlidir.

Atatürk Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Düzeyinde Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin 9 uncu maddesinin 4 üncü fıkrası uyarınca kayıtlar şahsen veya noter onaylı vekâlet yoluyla yapılabilecektir.

Kayıtlar, takvim sayfasında belirtilen tarihlerde ve  mesai saatleri (08.00-17.00) içerisinde ilgili Dekanlık/Müdürlük Öğrenci İşleri Bürolarında yapılacaktır.

2)   Katkı Payı Ücretleri:

2015-2016 Bahar yarıyılı katkı payı ücretlerini öğrenmek için tıklayınız.

Devlet üniversitesinden üniversitemiz gündüz (örgün) programlarına yatay geçiş yapanlar katkı payı ücreti ödemeyecektir.

Vakıf üniversitesinden üniversitemiz gündüz (örgün) programına yatay geçiş yapanlar için ilgili mevzuat hükümleri kapsamında işlem yapılacaktır.

Devlet üniversitesinden veya vakıf üniversitesinden Üniversitemiz İkinci Öğretim programlarına yatay geçiş yapan öğrenciler ilgili programın öğrenim ücretini ödeyecektir.

Ödenecek katkı payı & öğrenim ücreti miktarını ÖBS’deki “Online Harç Ödeme” ekranından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS)’nde bulunan "Online Harç Ödeme" menüsü aracılığıyla kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Katkı payı / öğrenim ücretleri Halk Bank, Vakıf Bank veya Ziraat Bankası’na öğrenci numarası ile ödenecektir. Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

3)   Kayıttan sonra öğrenci kimlik kartı alınması:

Kayıt hakkı kazanarak kesin kaydını yaptıran öğrenciler ÖBS’deki Kimlik Kartı Talep Ekranı’ndan kimlik kartlarını kendileri talep edecektir.

Kimlik kartları hazırlandıktan sonra öğrenciye SMS ile bilgi verilecektir. Bu nedenle ÖBS’deki cep telefonunuzun doğru ve güncel olması önemlidir.

4)   Kayıttan sonra öğrenci belgesi alınması:

Kayıt hakkı kazanarak kesin kaydını yaptıran öğrenciler, öğrenci belgelerini ÖBS’den veya e-Devlet’ten alabileceklerdir.

5)   KYK'dan Burs veya Öğrenim Kredisi alanların yapacağı işlemler:

KYK’dan burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilerin üniversitemize yatay geçiş yapması halinde burs veya öğrenim kredisinin devam etmesi için Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne üniversitemizden aldıkları öğrenci belgesi ve daha önce kayıtlı oldukları üniversitelerinden alacakları transkripti ekledikleri bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

6)   Danışman Öğretim Elemanları:

Kesin kaydınız yapıldıktan sonra Fakülte/Yüksekokulunuz tarafından tarafınıza bir danışman öğretim elemanı atanacaktır. Danışmanınızın kim olduğunu kayıt yaptırdığınız Fakülte/Yüksekokul öğrenci işlerinden veya ÖBS’deki “Öğrenim” başlığı altında yer alan “Ders Alma” ekranından öğrenebilirsiniz.

 

BAŞVURUDA GEREKLİ ŞARTLAR VE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ