Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in A Milli Takım ile yollarını ayırmasının ardından gözler Arda Turan'a çevrildi

Arda Turan'ın Insagram'da beğendiği söz Fatih Terim'e mesaj mı?

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in A Milli Takım'dan ayrılmasının ardından Barcelonalı Arda Turan'ın sosyal medyada bir paylaşımı beğenmesi Terim'e gönderme olarak yorumlandı. Yıldız oyuncunun beğendiği Neşat Ertaş sözü şöyle: "Can yakıp da kalp kırma, senin de gül benzin solacak bir gün. Her canlının kalbi Allah'a bağlı, herkes ettiğini bulacak bir gün."

Arda Turan'dan prim iddilaarına cevap

Arda Turan, Euro 2016'da yaşanan prim skandalı ve ortaya atılan birçok iddialayla ilgili olarak NTV Spor'da açıklama yapmıştı. Arda, "Bana aylar boyunca primci denilirken, kimse bu çocuk bizden para istemedi demedi. Arkadaşların huyunu suyunu sordu. Ben Burak'a dedim ki, takımın durumuyla alakalı bilgi alıp vermek zorundayız. Burak da dedi ki bana, ölümü gör para konuşursan." ifadelerini kullanmıştı.

"O BANA OYUNCU, BEN İSE HOCAMIZ DİYORUM"
"O bana oyuncu diyor, ben Fatih Terim'e teşekkür ediyorum. O hocamızdır. Beni kimse kullanmıyor. Kendi fikirlerimle devam ediyorum. Ben hatalar yapmış olabilirim ama insanların yüzüne konuşuyorum. Ülkemi ve bayrağımı çok seviyorum ama dediğim gibi bıraktım. Bana basın toplantısı öncesi bu metni oku, hallederiz dediler. Ben ise artık zarar verdiğimi düşündüğümü söyledim ve onurlu bir şekilde bırakayım dedim."

"EVET, HAYLAZ BİR OYUNCUYDUM"

"Takım disiplinsizliği dediyse hocam doğrudur. Ben kariyerim boyunca disiplinsizler yapmışımdır, hocalar tolere etmiştir. Biraz haylaz bir oyuncuyum, zaman zaman disiplinsizlik yapmış olabilirim ama sahada her zaman elimden geleni yaptım."

"FATİH HOCA'YA SESİMİ YÜKSELTMİŞTİM BİRAZ"

"Çek Cumhuriyeti maçı bitti. Fatih Terim bizi çağırmadı. Şerefle ilgili bir şeyler söyledi. Primle ilgili o söyledi. Biz sonra polemiğin içine girdik. Çek Cumhuriyeti maçı sonrası huzursuzdum. Hocayla konuşmamda sesimi yükseltmiştim biraz. Orada başladı evet. Ben ayrıca gazetecilerin basın toplantısını terk ettiğini görmedim. Sabaha kadar terk edebilirler. Ben sadece takım arkadaşlarımın da bırakmasından korktum. Bu şahsi bir durum. İnsanlar şunu anlamalı, hayatta en çok sevdiğim şeyi 30 yaşında bıraktım ben. Bir kişi de buna saygı duymayacak mı? Hadi bakalım o gazeteciler sevdikleri şeyi bırakabilecekler mi?"