Anadolu Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Sonuçlarını açıkladı. İşte detaylar...

Anadolu Üniversitesi tarafından geçtiğimiz hafta (3-6 Ekim 2016) başvuruları alınan Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitim Programı ile ilgili olarak sonuç duyurusu yayımlandı.

2016 – 2017 öğretim yılı için alınacak olan 980 Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitim Programı öğrencisi alımı için sonuçlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hangi bölümden ne kadar öğrenci Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitim Programına alındı. 135 kişi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne, 131 kişi sosyoloji bölümüne, 107 kişi felsefe bölümüne, 84 kişi muhasebe ve finansman alanına, 85 kişi tarih bölümüne, 63 kişi beden eğitimi alanına, 57 kişi de adalet alanına ayrılmış kontenjan bulunmaktaydı.

Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitim Programına katılmaya hak kazanan 980 öğrencinin kayıtları 19 Ekim – 21 Ekim tarihleri arasında alınacak.

27 Ekim tarihinde birinci yedekler, 3-4 Kasım’da da yedek kayıtları yapılacak. Birinci yedek kayıtlarının bitmesinin ardından ikinci yedek duyurusu da 14 Kasım’da yapılacak.

16-17 Kasım tarihlerinde de ikinci yedek kayıt işlemleri yapılacak. Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitim Programı dersleri ise 21 Kasım’dan itibaren başlamış olacak.

Akademik takvim, açılacak programlar, alanlar, kontenjanlar ve derslere ilişkin uygulama esasları hakkında ayrıntılı bilgi için duyuruya TIKLAYINIZ.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Devam Zorunluluğu Ne Kadar?

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programındaki dersler her iki dönemde de yüz yüze yapılacaktır. Derslere % 70 devam zorunluluğu vardır.