İrma Kasırgası ABD'yi yerle bir ediyor

2.Dünya savaşından sonra emperyalist politikaları ile dünyayı kana bulayan ABD şehirleri yerle bir oluyor. Yaradanın ilahi gazabı ile karşılaşan ABD şehirleri kasırganın şiddetinden yerle bir oluyor.

Atlas Okyanusunda başlayan kasırgada 35 milyon ninsan olumsuz etkilecek.

Şehirleri sular basıyor. Evler yerlerinden sökülüp bir çöp gibi atılıyor. 

Irma kasırgası Florida eyaletine ulaştı, 6,3 milyon insan tahliye edildi

Irma kasırgası Florida eyaletine ulaştı, 6,3 milyon insan tahliye edildi

17-09/10/flor3.jpg

Kasırganın şiddeti kategori dörde yükseltildi. Irma'nın ilk olarak Florida'nın Key West adasını etkisi altına alması bekleniyor. Dün gece 200 binden fazla eve elektrik verilemedi.

MİAMİ'DE UYARILARI CİDDİYE ALMAYANLAR VAR

Florida eyaletinin Miami kentinde yapılan tüm uyarıları ciddiye almayarak, bölgeyi terk etmeyenler de var.

ABD tarihinin en büyük tahliyelerine neden olan İrma Kasırgası etkisini göstermeye başladı.

ŞEHİRLERİ BÖYLE TERK EDİYORLAR

17-09/10/-wamsumk570eaxwdtodcz9a.jpg

Küba'nın kuzey kıyılarından sonra bugün sabahın erken saatlerinde Florida'da yıkıcı rüzgarlar ve hayati tehlike oluşturan İrma kasırgasının saat 02:00'da Key West bölgesine ulaştığı belirtiliyor. ABD Kasırga merkezi bu sabah saatlerinde İrma kasırgasının etkisini göstermeye başladığını duyurdu.

Kasırganın, Florida'nın güney-güneydoğusunda, saatte yaklaşık 115 km. hızla 4. kategoride ilerlemeye devam ettiği kaydedildi.

Karayipler'de en az 22 kişinin öldüğü Irma kasırgasının, Florida için hayatı tehdit eden bir tehlike olduğu ve ABD hükümetine milyarlarca dolar zarar verecek doğal bir felakete neden olabileceği belirtiliyor.

Miami kentinde bugün sabah saat 07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Elektrik kesintilerin yaşandığı ve 260 bin kişiye elektrik verilemediği açıklandı. İrma kasırgası'nın Key West ve Miami kentlerinde etkili olmaya başladığı belirtiliyor.