28 belediyeye kayyum atamasının ardından yapmış olduğu açıklama ile terörist destekçisi belediyelere kalkan olmaya kalkışan ABD Büyükelçisi John Bass'in dün Artvin'de dikkatleri çeken üç kritik ziyaret gerçekleştirmiş olduğu ortaya çıktı.

Bass'in çok gizli Artvin planlarının perde arkası madde madde şöyle:
-Bass, dün ilk olarak Artvin'in ilçesi Şavşat'a gidiyor ve Meydancık Köyü'nü ziyaret ediyor. Burada Hidroelektrik Santrali'ne ilişkin olarak bölge halkı ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor.

-Daha sonra Artvin'in bir diğer ilçesi olan Yusufeli'ne geçiyor. Orada da HES üzerinden çalışmalar sergiliyor.

-Bass'in Artvin'deki üçüncü ziyareti ise kent merkezine oluyor. Merkezdeki Hatilla Vadisi'ni ziyaret eden ve bölge halkı ile HES'ler üzerine görüşen Bass, vatandaşları provoke etmeye çalışıyor. Aynı zamanda halkın HES'lerle ilgili direncinide kırmış oluyor. Şimdi bu olaydan sonra halk HES istemiyoruz dese sanki ABD eliçisinin oyununa gelenler olarak değerlendirilecek.

Bu arada aynı günlerde Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Artvinde olması tevafuk mu bilmiyoruz. 

Sivil araçla geziyor
ABD Büyükelçisi John Bass'in Artvin'deki ziyaretleri boyunca dikkati çekmemek adına sivil araç kullandığı öğrenildi.
Söz konusu bölgede HES'lerle ilgili daha önce çok sayıda protesto gösterisi olmuş, bu konu uzun süre sosyal medyanın gündemini meşgul etmişti.

Halkın sosyal medaya da konuya tepkisioldukça fazla. Halk bu elçinin istenmeyen adam ilan edilmesini ve elçinin iç işllere müdahale ederek hadddini aştığını belirterek sınır dışı edilmesini istiyor.