Ulaştırma eski bakanı ve Süleymanlılar diye bilinen cemaatin lideri Ahmet Arif Denizolgun Hoca 61 yaşında geceleyin sabaha karşı İstanbul'da vefat etti.

ahmet denizolgun ile ilgili görsel sonucu

Gece saat 03:00 sularında geçirdiği beyin kanaması sonucu Beykoz'da bir hastaneye kaldırılan ve 04:00 sularında vefat eden Arif Ahmet Denizolgun'un cenazesinin bugün Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilmesi bekleniyor.

Süleymancı Cemaati Türkiye'de Kuran hizmeti yapan bir camia olarak tanınıyor. Türkiye genelinde çok sayıda talebe yurtları açarak Kur'an hizmeti yapıyorlar.

Arif Ahmet Denizolgun'un cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Şakirin Cami'sinden kaldırılacak.

Arif Ahmet Denizolgun Beyefendi, babası Hüseyin Kamil Denizolgun Beyefendi'nin vefat yıldönümünün ilk saatlerinde; dedesi Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri'nin yıldönümünden 1 hafta önce (16 Eylül) vefat etti.

ahmet denizolgun ile ilgili görsel sonucu

ARİF AHMET DENİZOLGUN KİMDİR?

1955 yılında dünyaya gelen Ahmet Arif Denizolgun doğma büyüme İstanbulludur. Türk mimar ve siyasetçi olan Denizolgun 08 Eylül perşembe günü itibariyle hayatını kaybetmiştir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisi Mimarlık Bölümünü bitiren Ahmet Arif Denizolgun daha sonra çeşitli çalışmalar yürütmüştür.

Columbia University Wagner College Ekonomi İş İdaresi bölümünden mezun olan Arif Ahmet Denizolgun Serbest Mimar ve Müteahhitlik yaptı. 1994 seçimlerinde Antalya'da milletvekili seçilen Denizolgun; 20. Dönem Antalya Milletvekilliği ile Ulaştırma Bakanlığı yaptı.

Denizolgun, NATO (North Atlantic Treaty Organization) Komisyon Başkanlığı ile Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Süleyman Efendi Hazretleri. Cumhuriyet döneminin önemli alimlerinden birisidri. Kuran hizmetkarı olarak yıllarını geçirmiş, talebelerine de bunu tavsiye etmiştir.