İlk Adım Eğitim Kampları 70 noktada Üniversiteli kardeşlerimizin yoğun katılımyla gerçekleştirildi. Kampa katılan Üniversiteli kardeşlerimize ''Dünyadaki Sömürü Sistemi ve Bu Sömürü Sitemden Nasıl Çıkılır'', ''Niçin Anadolu Gençlik'' ve ''Hak ve Batıl Mücadelesi'' konularında hakkında detaylı bilgiler verildi. Kamplarda öğrenci kardeşlerimiz Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyetler alanında birçok etkinlik gerçekleştirdiler.

İstanbul Üniversite Komisyonumuzun gerçekleştirdiği kamp Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilirken Ankara Üniversite Komisyonumuzun kampı ise Kırşehir Kaman’da yapıldı. Kamplarda üniversiteli öğrencilerle Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz, Saadet Partisi GİK Üyesi Fethullah Erbaş, Ümit Baz, Mecit Dönmezbilek, Genel Merkez Üniversiteler Komisyon Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve Genel Başkanımız Salih Turhan Bey bir araya gelerek birer sunum gerçekleştirdiler. Genel Merkez Üniversiteler Komisyon Başkanımız Ömer Faruk Yazıcı “Üniversite Çalışmalarımız” sunumunda üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere Derneğimizin üniversitelerde yapılan çalışmaları hakkında bilgi verilirken teşkilatlanma modelinin yanı sıra AGD’nin evrensel değerlere sahip olduğu aktarıldı.

KİTAP VE DERGİLERE ZAMAN AYIRIN

Genel Başkanımız Salih Turhan Bey üniversiteye yeni adımını atmış öğrencilere birer sunum yapıp onlarla hasbihal etti. Gençlerin üniversite için geldikleri şehirlerden, üniversiteden ve yeni arkadaş ortamından maksimum fayda ile ayrılmaları gayreti içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Genel Başkanımız Salih Turhan Bey “Burada sizden öncelikle şu üç meseleyle ilgili gayret göstermenizi istiyorum. Okuduğunu bölümle ilgili size verilenden daha fazlasını öğrenmeye çalışın. Kimseye karşı önyargılı olmayın, insanı, toplumu ve dünyayı daha iyi algılayabilecek bir genel kültür edinmenin gayretinde olun. 7/ 24 androidinizle, akıllı telefonunuzla meşgul olmayın, kitap ve dergilere zaman ayırın. Fikirsel ve kültürel etkinlikleri takip edin. İmza günleri, konferanslar, seminerler kaçırmayın. Ajandanız olsun, notlar alın. Savunduğunuz inanç ve düşünceye tam bir vukufiyet gösterin. O inan ve düşüncenin temellerini iyi öğrenin. Ezber bozan yaklaşımların daha dikkat çekici olduğunu unutmayın. Biz kendimizi ev sahibi olarak nitelendirsek de şunu biliyoruz ki hiç birimiz zaman ve mekanın sahibi değiliz. Biz istiyoruz ki sorumluluklarımızın farkına varalım ve gereğini yapalım. Biz istiyoruz ki hem bu şehirde, hem bu ülkede hem de yeryüzünde iyilik, güzellik, barış ve kardeşlik olsun istiyoruz. Tüm çalışmalarımız bunun içindir” dedi.