Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerinin ilim, irşâd, davet ve tebliğ alanında büyük bir davaya dönüşen usûlünün, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında insanlıkla buluşması konusunda büyük hizmetlerde bulunmuş olan, câmiamızın kıymetli hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Ümmet-i Muhammed’in dertleri ve sıkıntılarıyla hemhâl olan, kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye’nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden muhterem hocamıza Mevlâ Te‘âlâ’dan rahmet, ailesi, yakınları, akrabaları ve ihvânımız başta olmak üzere bütün sevenlerine sabr-ı cemîl niyâz ediyoruz.

Tâziyeler akşamdan itibaren ailesi tarafından İsmailağa Resmî Kur’ân Kursunda kabul edilmeye başlanacak ve hocamızın cenazesi yarın (21 Haziran 2018 Perşembe günü) ikindi namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınacak olan cenaze namazının ardından Sakızağacı şehidliğine defnedilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

 

Edinilen bilgiye göre; Abdülmetin Balkanlıoğlu (60) geçirdiği kalp krizi nedeniyle Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği öğrenildi.

Ayrıca Balkanlıoğlu hocanın kardeşi olan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da vefat haberini doğruladı. 

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU'NUN CENAZE PROGRAMI

Kalp krizi nedniyle vefat eden Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenaze namazı yarın ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nde kılınacak. Daha sonra Balkanlıoğlu'nun naaşı Sakızağacı Şehitliğinde toprağa verilecek.

İSMAİLAĞA'DAN AÇIKLAMA

İsmailağa Cemaati, Balkanlıoğlu'nun vefatı sonrası açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Mürşidimiz Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerinin ilim, irşâd, davet ve tebliğ alanında büyük bir davaya dönüşen usûlünün, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında insanlıkla buluşması konusunda büyük hizmetlerde bulunmuş olan, câmiamızın kıymetli hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

 

 

 

Ümmet-i Muhammed’in dertleri ve sıkıntılarıyla hemhâl olan, kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye’nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden muhterem hocamıza Mevlâ Te‘âlâ’dan rahmet, ailesi, yakınları, akrabaları ve ihvânımız başta olmak üzere bütün sevenlerine sabr-ı cemîl niyâz ediyoruz."

TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NDAN BALKANLIOĞLU İÇİN TAZİYE MESAJI

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun vefat etmesinin ardından baş sağlığı mesajı yayınladı.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Karamollaoğlu, "Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocanın vefatını büyük teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

M. Emin Yıldırım: Yüreğinde ümmetin ızdırabını taşıyan güzel adam...

Muhammed Emin Yıldırım Hoca, Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun vefatının ardından sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulundu.

 

 

 

Vefat eden Balkanlıoğlu Hoca'ya rahmet dileyen Muhammed Emin Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

Abdülmetin Balkanlıoğlu hocam...

Ahh benim güzel hocam...

Yüreğinde ümmetin ızdırabını taşıyan güzel adam...

Girdiği her ortama huzur, sevinç ve umut taşıyan güzel insan...

Rahmetli validemin vefat haberini aldığım gibiyim.

Allah sana rahmet eylesin. Bizlere de sabırlar versin.

Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir?

İsmailağa Cemaati hocalarından Abdulmetin Balkanlıoğlu, 1958 yılında Çorum'un ilçesi Sungurlu'ya bağlı Aşağıfındıklı'da doğdu.

1977 yılında Çorum İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olan Balkanlıoğlu, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni yarıda bıraktı.

Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu, 1977 yılında Şile'de Ağca Hacıköyü'nde imamlık görevine başladı.

1978 yılında Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1980 yılında Eminönü Hoşkadem Camii'nde, 1983 yılında Fatih Müftülüğü'ne bağlı Acemoğlu Camii'nde görev aldı.

Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı'nı yürüttü.

Sonrasında Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü'ne tayin olan Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrılan Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Balkanlıoğlu bugün geçirdiği kalp krizi nedeniyle Hakk'ın rahmetine kavuştu.