ABD'DEN KÜSTAH AÇIKLAMALAR: ABD, TÜRKİYE’YE ASKERİ MÜDAHALEDE BULUNACAK

Türkiye'ye karşı olmadık planlar peşinde olan ABD'de oyunlar bitmiyor. 15 Temmuzu incilikten organize eden ABD'liler şimdi başka küstahlık peşinde olduğu belirtiliyor.

ABD Silahlı Kuvvetler Akademisi Stratejik Araştırmalar Merkezi, ABD’nin küresel üstünlüğünü kaybettiği gerçeğinden yola çıkarak kapsamlı bir rapor hazırladı.

Bu rapora göre kanlı ellerini tüm dünyaya bulayan ABD’nin yeni sinsi oyunların içinde olduğu ortaya çıktı.

Amerika'nın 2017-2027 raporuna göre, Türkiye'de iç çatışma olacak ve Amerika bunu gerekçe gösterip Türkiye'ye askeri müdahalede bulunacak.

Açık açık söylediler: ABD, Türkiye'ye askeri müdahalede bulunacak

ABD Silahlı Kuvvetler Akademisi Stratejik Araştırmalar Merkezi, ABD’nin küresel üstünlüğünü kaybettiği gerçeğinden yola çıkarak, önümüzdeki 10 yılda kendi menfaatleri açısından oluşabilecek riskler ve bunlara yönelik müdahale yöntemlerine ilişkin metodların incelendiği kapsamlı bir rapor hazırladığı iddia edildi.

Pentagon ve ABD ordusundaki kilit kurumlarla istişare edilerek bir yılda hazırlanan rapor, yeni savunma konseptini oluşturmada akademik bir çalışma niteliği taşıyor.

Türkiye ile ilgili bölümlerin de yer aldığı raporda, öncelikli tehlikeler olarak Avrasya cephesinde yaşanabilecek gelişmeler sayılıyor. Önümüzdeki 10 yılda yaşanacağı öngörülen ve ABD için tehdit olduğu belirtilen 23 farklı gelişme için 8 farklı müdahale yöntemi öneriliyor. Bu beklentilerden bir tanesi de Türkiye’de bir “iç savaş”ın yaşanması. Bu durumun ise ABD’nin askeri bir müdahale ile kontrol altına alacağı ileri sürülüyor.

ABD Türkiye'de iç savaş çıkarmak istiyor

2003 yılında ABD'de RAND Enstitüsü tarafından organize edilen projeye göre Türkiye'de gruplar arası iç savaş çıkarılmak isteniyor. Bunu 15 Temmuz'da başarılı olmak istediler fakat başarılı olmadı.