BIDEN ANKARA'YA GELDİ

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi. ABD Başkan Yardımcısı Biden'in uçağı Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Joe Biden'i Ankara Vali Yardımcısı, ABD'nin Ankara Büyükelçilisi John Bass ve elçilik yetkilileri karşıladı. Diplomatik kaynaklar, Biden'in Ankara Vali Yardımcısı tarafından karşılanmasının karşılıklılık esasına göre olduğunu bildirdi. Çünkü Cumhurbaşkanının ABD ziyaretinde yapılana Türkiye karşılık vermiş oldu. Amerikalı heyet şaşkın halde araçlara bindiler.

TBMM'YE ZİYARET

ABD Başkan Yardımcısı Biden Ankara'da ABD Dışişleri ve Adalet Bakanlıkları yetkililerinin ziyaretinin ardından Ankara'ya gelen Joe Biden, Ankara'da ilk temasını Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile gerçekleştirdi. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Ankara Esenboğa Havalimanında indikten sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi. Güvenlik amacıyla yaklaşık 5 dakika araçta bekleyen Biden'i Meclis Başkanı İsmail Kahraman karşıladı. Biden ve Kahraman tokalaşarak fotoğraf çektirdi. Makama doğru yürüyen Joe Biden'in elini İsmail Kahraman'ın omuzuna attığı görüldü. Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı TBMM'de Biden ve Kahraman basına kapalı görüşmeye başladı. Görüşme sonrasında Biden ve beraberindekiler 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan TBMM'de incelemelerde bulundu.

NTV muhabirinin aktardığı bilgilere göre; Joe Biden'dan İsmail Kahraman'a : Size güveniyoruz, demokrasiyi yayın derken Kahraman da "Demokrasinin kalesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

"KEŞKE GÜLEN BAŞKA BİR ÜLKEDE OLSAYDI"

Meclis'i ziyaret eden Biden'in 'TBMM'deki 15 Temmuz görüntüleri bana 11 Eylül'ü hatırlattı. "Keşke Gülen başka bir ülkede olsaydı. Gülen hakkında kanıt ulaşmadı." diyerek Güleni vememek için bir bahane daha ileri sürmüş oldu.

"İADEYE FEDERAL MAHKEME KARAR VERECEK"

Gülen'in iadesine federal mahkeme karar verecek.' dediği öğrenildi.