BAKANLIK AB'Yİ ÖĞRETMEK İÇİN CAN ATIYOR!

Türkiye- AB İlişkileri hızla kopuşa doğru giderken AB projeleri hızla ve artarak devam ediyor. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı çok sayıda proje var. Bunlardan birisi de  "Öğrenciler, AB'yi öğreniyor" projesi. Bu proje kapsamında okularda çok sayıda program ve yarışmalar yapılıyor. Bu programlarda AB'nin faziletleri (!) anlatılıyor. AB'nin en kadar çağdaş(!) ne kadar özgürlükçü (!)olduğu ifade ediliyor. 

öğrenciler ab yi öğreniyor ile ilgili görsel sonucu

Kitaplar okutuluyor, videolar izletiliyor. öğrenciler AB'yi daha çok sevsin diye canla başla çalışılıyor.

Bakanlık bünyesinde çokça toplantı,panel,çalıştay yapılarak AB projeleri anlatılıyor. AB'yi daha iyi nasıl anlatabiliriz,daha fzla nasıl sevdirebiliriz diye çokça gayret ediliyor. 

Aynı AB her gün Türkiye'ye ihanetine ve darbelerine devame diyor. Türkiye2nin ne kadar düşmanı varsa AB sahip çıkıyor. PKK'ye, Fetö'ye,PYD'ye AB sahipçıkıyor ve kucak açıyor. Vatandaş haklı olarak soruyor. Hangi AB'yi öğretiyoruz çocuklara? Neden kendi 1000 yıllık kendi değerlerimiz varken AB sevdirilmeye çalışılıyor. İslam medeniyeti okullarda öğretilmesi gerekirken neden AB anlatılıp model olarak yaygınlaştırılıyor?

Bu günlerde yine bir programda MEB, Öğrenciler AB'yi öğreniyor diye program yapıyor. Programa Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı katlıyor. Konuşma yapıyor.  

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “Türkiye´de seçilmiş siyasi iradeye, demokrasimize, hukuk devletimize yönelik tarihte eşi görülmemiş bir saldırıyla karşı karşıya kaldığımız bir günde, AB başta olmak üzere Batılı dostlarımızı yanımızda görmek isterdik. Bu, bizim için AB´nin bu değerlere yeterince sahip çıkmadığı adına bir anekdot olarak tarihe zikredildi. Umarım bundan sonraki süreçte AB bu emanete daha iyi sahip çıkar.“ diyor ama anı bakanlık projelerine devam ediyor.

ETCEP projesi kapsamında düzenlenen Yerel Toplumsal Seferberlik Kampanyaları sırasında öğrencilere yönelik kapsamlı faaliyetler içerisinde tam bir ifsad yapılıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız ABile dişe diş mücadele ederken Bakanlık AB için çırpınıyor. AB sevdirilsin diye programların NEDEN hız kesmiyor.

Sayın Cumhurbaşkanı Milli Değerlerimizi öğretmeliyiz diyor ama Milli Eğitim Bakanlığı AB değerlerini anlatmaya devam ediyor.

Devlet üstte büyük çelişki yaşıyor.AB mi? İslam Medeniyeti mi?

öğrenciler ab yi öğreniyor ile ilgili görsel sonucu

İstenmediğimiz bir yere girmek için yarım asrı aşkın kapıda bekletiliyoruz. Türkiye, 1958’de AET’nin kurulmasının ardından, Temmuz 1959’da bu topluluğa üyelik için başvurdu. Başvurumuz uzun müzakereler sonucu 12 Eylül 1963 tarihinde imzalanan Ankara anlaşması ile sonuçlandı. Başvurumuzun üzerinden 58 yıl, başvurudan 5 yıl sonra imzalanan Ankara anlaşmasının üzerinden 53 yıl geçmesine rağmen sonuçlanmadı..

öğrenciler ab yi öğreniyor ile ilgili görsel sonucu

Hem zaten çatırdıyan, güven vermeyen, herkesin kurtulmaya çalıştığı, dünkü Sovyet ülkelerini bile aralarına alırken bizi dışlayan, bu NATO’nun en önemli ve kritik cephe ülkesini görmezden gelen, PKK, PYD gibi, DHKP-C gibi örgütlere destek veren bir yapıda bizim ne işimiz var ki! Neden bunalrın değerlerini okullarda körpe beyinlere öğretiyoruz diye vatandaş ve velisoruyor.

öğrenciler ab yi öğreniyor ile ilgili görsel sonucu