Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açıköğretim Ortaokulu, Açıköğretim Lisesi ve Meslek Açıköğretim Lisesi sınavlarını 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Ocak Cumartesi ve 8 Ocak Pazar günü yapılacak olan Açıköğretim okulları 1. dönem sınavları kapsamında görevli olacak öğretmenler geçtiğimiz hafta içerisinde belli olmasının ardından sınava girecek öğrencilerin de sınav giriş yerlerinin belirlendiği açıklandı.

Sınavlar 3 oturum olarak yapılacak. İlk gün oturumlarında 2 sınav olacak ve ilki 9.30'da ikincisi 14.00'da başlayacak. Görevli öğretmenlerin en geç 8'de okullarda olması gerekiyor. İkici gün oturumu ise sadece 9.30 olarak belirlenmişti.

MEB tarafından yapılan uyarıda öğrenciler kendilerine çıkan okul ve derslikler haricinde farklı bina veya salonda sınava giremeyecekleri belirtildi. Giriş belgesinde yazan yerlerde sınava girmek gerekiyor. Bu sebeple sınava girmeden önce sınav giriş yerinize bakmakta fayda var.

MEB, ayrıca sınav giriş belgelerinin hemen alınmasını istedi. Sınav günü adaylar yanlarında sınav giriş belgeleri ve geçerli bir kimlik belgesi getirmeleri gerekiyor. Bu belgeleri yanında olmayan adaylar sınav salonlarına alınmayacak.

Sınav soruları ile ilgili olarak bilgilendirme şu şekildedir: Açıköğretim Okulları sınavlarında her dersten 20 soru sorulmaktadır. Her soru 5 puandır. Herhangi bir dersten başarılı olmak için en az 45 puan alınması gerekiyor. Yani 9 doğru soru ile başarılı sayılacaksınız. Yanlış cevap doğru cevabı götürmeyecek. Sınav giriş belgesi için TIKLAYINIZ.