Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alımı yapılan binlerce öğretmenin yanısıra ek kontenjan olarak da beş bin dershane öğretmeni alımı gerçekleştirilmişti. Birçok branşta belirlenen kadro dolmamıştı.

Çeşitli kurumlarda dershane öğretmeni olarak 6 yıl çalışan yüzlerce kişinin 2017 yılında da isteği MEB kadrolarına yerleşmek ve kamu personeli olarak çalışmaya devam edebilmek. Bakanlığın dershaneler kapanırken bu öğretmenlere de bir sözü var. Sizi mağdur etmeyeceğiz sözünün tutulmasını istiyorlar.

Dershane öğretmenleri için yeni bir atama gelebileceğini daha önce haberimizde açıklamıştık.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bilindiği üzere 5000 sözleşmeli dershane öğretmenleri için duyuruya çıkmıştı. Bu beş bin olan kontenjanın büyük kısmı dolmasına rağmen yine bazı branşlarda boş kontenjan vardı.

Yeni çıkarılacak bir KHK ile tekrar atanmak için gözünü çıkacak yeni KHK'ya dikti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın öğretmen atamaları hakkında yaptığı açıklama sonrası atanmayı bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayında hareketlilik başladı.

Başta dershanelerin kapanması sonrası boşta kalan öğretmenler olmak üzere bir çok branş öğretmeni 20 bin kontenjandan pay almak için bekliyor.

Yeniden mülakat yapılarak bekleyen birkaç bin dershane öğretmeninin devlet kadrosuna geçirilmesi isteniyor.