FETÖ'den dolayı üniversitelerde iş sözleşmesi iptal edilerek çok sayıda hoca görevden uzaklaştırılınca yerine yeni alımlar başladı.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 4 farklı akademik personel alım ilanı yayınladı. Bu ilanlara göre Gazi Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Ordu Üniversitesi ve Çankırı Üniversitesi'ne toplamda 90 akademik personel alınacak. En fazla alımı 40 kişi ile Gazi Üniversitesi yapacak. İlanlar için başvuru tarihleri 17 Ekim ve 18 Ekim olarak belirlendi. İlanlarla ilgili tüm detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Gazi Üniversitesi'ne pek çok farklı alanda 20 profesör ve 20 doçent alınacak. Namık Kemal Üniversitesi 4 profesör, 10 doçent ve 18 yardımcı doçent olmak üzere toplam 32 akademik personel alıyor. Ordu Üniversitesi bünyesine 12'si yardımcı doçent,1'i doçent olmak üzere toplam 13; Bozok Üniversitesi ise 3 yardımcı doçent, 1 doçent ve 1 profesör olmak üzere toplam 5 akademik personel alacak.

Her üniversitenin unvan ve bölümlere göre açtıkları kadro sayısı ilanlarda özel olarak belirtilmekte.Gazi Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi'ne başvurular 17 Ekim'de, Bozok Üniversitesi'ne başvurular ise 18 Ekim'de sona erecek. 4 ilanda da başvuruların şahsen yapılması gerektiği belirtiliyor.