Bedelli askerlik konusu gündemden düşmeyeceği kesin ve bedellinin artık seçimden sonra çıkacağı kesin gibi. Bedelli askerlik çıkarsa ücretlerin ne kadar olacağına dair de detaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

En son bedelli askerlikteki yaş ve ücretler ne durumdaydı.Milli savunma Bakanlığı ile Maliye Bakanlığının çalışma yaptığı yönünde ahaber Ankara koordinatörü Fatih Atik'in çok önemli açıklamaları oldu. Hükümetin bedelli askerlik için çalışmayı başlattığı ve önümüzdeki süreçte detayların yavaş yavaş olgunlaşacağı açıklandı.En son bedelli askerlik uygulamasında ücret ne kadardı? Daha önce 2011 ve 2014 yıllarında iki kez bedelli askerlik çıkmıştı.

İlkinde ücret 30 bin TL, ikincide ise 18 bin TL olarak birbirinden farklı ücretler alınmıştı.2018 yılında çıkacak bir bedelli askerlik için ilk bedelli askerlik uygulamasında olduğu gibi yüksek bir ücret olmasını beklemiyoruz. Çünkü 30 bin TL olan ücretin 3 yıl sonra 18 bin TL'ye inmiş olması bunun bir göstergesi.

Daha çok kişinin başvura bilmesi için bu bedel benzer miktarlarda olacaktır.

 

Bedelli askerlik için yaş şartı nedir? En son bedelli askerlik uygulamalarında yaş 28 olarak belirlenmişti. 28 yaş sınırından dolayı birçok kişi başvuru yapamamış ve bunun için yaş sınırının daha da aşağı çekilmesi talep ediliyor.

Yaşın 25-30 arası;

 

ücretin ise 15-20 bin tl arası olması bekleniyor