Sınav soruları ve cevapları açıklandı

Sınav soruları ve cevapları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sitesinde açıklanacak. Sınav sorularına dair en önemli ayrıntı ise: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe soruları oldu. Sınava girenler şayet Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini okullarında aldılarsa, seçeneği işaretleyecekler ve soruları cevaplayacaklar.

Felsefe soruları ise cevaplanmayacaktır. Cevaplandığı takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır. Öğrenci, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini almadıysa, "dersi almadım" seçeneceğini işaretleyecektir. Öğrenciler Felsefe sorularını çözecektir.

YGS soruları ve cevapları için merakla beklenen açıklama yapıldı. ÖSYM YGS sorularını ve cevaplarını yayınladı. Soruların hatalı olduğunu düşünen adayların, incelenmesi için ÖSYM'ye itiraz hakları bulunuyor. İtiraz için 20 tl yatırılması gerekiyor. YGS soruları ve cevaplarına bakan adaylar doğru ve yanlışlarını hesaplayabiliyorlar.

2 milyon 266 bin aday YGS için ter döktü
adresinden erişilebileceği bildirildi.

YGS'de kullanılan soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde bulunduğu ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilen duyuruda, soruların ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı kaydedildi.

SONUÇLAR AÇIKLANDI SORULARI VE CEVAPLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YGS sınav sonuçları 26-28 Mart’ta açıklanacak. Sınavdan sonra 15 gün içerisinde açıklanacağı belirtiliyor.