Sene başı okul açılışında yapılacak konuşma metni

 Konuşma uzun ve sıkıcı olmamalı. Net mesajlar vermeli. Edebiyat ve Felsefe yapılmaktan uzak durulmalı

Değerli öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler

 2017-2018 yeni eğitim öğretim yılının ilk günündeyiz. Öncelikle yeni eğitim öğretim yılı tüm milletimize, devletimize, veli, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun.

Atatürk Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri olarak; hayata gülümseyen, mesleğini ve görevini önemseyen eğitim kadrosuyla gençlerimizi; eğitimin, bilimin öngördüğü kurallar ve koşullar içinde; sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı bir ciddiyetle, yeteneklerinin el verdiği en üstün başarıya ulaştıracağımıza inancımız ve güvenimiz tamdır.

Öğrencilerimizi, kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, değerlerine bağlı, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden-doğrudan-güzelden yana tavır koyabilen bireyler olarak Türkiye`nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli gençler yetiştirmek en büyük idealimizdir.

Çağdaş Eğitim standartlarının, iyi eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek daha büyük bir güç haline geldiği günümüzde, eğitimin bütün unsurları olarak bizlere büyük görev düşmektedir. 

Devletimiz yeni eğitim müfredatlarıyla yeni hazırlanan kitaplarıyla önemli bir değişime imza attı. Bizlerde aynı ilke ve prensiplerle hep birlikte Yeniden Büyük Türkiyenin kurulması için çalışacağız.

Bu sene okulumuza yeni yazılan öğrenciler var. Onlara da yeni okullarının hayırlı olmasını diliyorum. Okulun kurallarına göre dikkatli hareket etmelerini bekliyorum.

Geçen sene bu okulda okuyup şimdi üniversiteyi kazanıp yerleşen öğrencilerimiz var. Onlara da hayırlı olsun diyorum. İnşallah arkadan gelen diğer öğrencilerimiz de bu sene en güzel çalışmayı yapıp en güzel fakültelere yerleşmeye aday olacaklar. ygs kurslarımız yakında başlayacak. E-Kurs modülünden kayıt yaptırıp kurslara katılmalarını bekliyorum.

Yeni eğitim öğretim yılının okulumuz için başarılarla dolu bir yıl olmasını, hepimiz için en iyi şekilde geçmesini diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.