ÖSYM KPSS (2016) sınav yerleri henüz açıklanmadı. Bu sene memur alımlarının çok olması sebebiyle binlerce insanın gireceği KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi haberimizde bulunan bağlantıdan çıkartabilirsiniz. ÖSYM tarafından KPSS sınav giriş yerleri açıklanır açıklanmaz sınav giriş belgelerine ulaşabilirsiniz. Peki KPSS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte memurluk sınavı ile ilgili tüm detaylar

Kamu Personeli Seçme sınavına girecek olan ortaöğretim lise mezunları sınava ne zaman girecekler? ÖSYM yeni sınav tarihini ve yeni sınav saatini yayınladı. Buna göre sınav 20 Kasım 2016 Pazar günü gerçekleşecek. Sınav saat ise: 10:00

SINAV ZAMANINDA YANINIZDA OLMASI GEREKENLER

Sınava girecek olan adaylar, T.C kimlik belgeleriyle gelmeli. Kimlik belgelerinde T.C kimlik numarası “muhakkak” olmalıdır. Numarası olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Önlisans sınavı günü nüfus müdürlükleri açıkken, 20 Kasım’da yapılacak sınavda nüfus müdürlüklerin açık olması bekleniyor. Ayrıca adayın kimliğindeki fotoğraf yeni çekilmiş olmalıdır.

Sınavda yanınızda olmaması gerekenler nelerdir?

Kurumun en çok hassas olduğu durumlardan birisi de adayın yanında olmaması gereken materyallerdir. Bu materyaller adayın yanındaysa sınava giremez, girerse de sınavı geçerli olamaz. Cüzdan, saat (elektronik veya normal), çanta, hesap makinesi, pergel, cetvel, kalem, silgi, müsvedde kağıt, cep telefonu, anahtarlık, sigara, çakmak, tespih, içecek (su haricindeki içecekler yasaktır), yiyecek, ilaç ( raporu olmayan ilaç kabul edilmeyecektir), elektronik eşyalar (kablosuz bluetooth gibi materyaller), metal olan eşyalar (iğneler ve kemer haricinde)

Sınav giriş belgesini ise önümüzdeki günlerde açıklanacak. ÖSYM tarafından açıklanır açıklanmaz ise erzurumsayfasi.com'da yayınlanacak.

KPSS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK ?

2016 Ortaöğretim KPSS memurluk sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür olmak üzere 120 soru sorulacak. KPSS ortaöğretim sınavında Türkçe'den 30 soru, matematikten 30 soru, tarihten 27 soru, coğrafyadan 18 soru, vatandaşlık bilgisinden 9 soru, güncel konularda 6 soru sorulacak.

kpss-ortaöğretim-sınavı

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMAK İÇİN TIKLAYINIZ