Binlerce öğrencinin girdiği 2016 - 2017 birinci dönem TEOG mazeret sınav sonucu büyük merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen ve sadece 8.sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG sınavı 17, 18 Aralık tarihinde yapıldı. Peki TEOG sınav sonucu nereden ve nasıl öğrenilir? İşte sınav sonuçları ile ilgili detaylar

TEOG SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir liseye girmek için sınava giren öğrenciler 23,24 Kasım’da TEOG sınavına giriş yaptı. Sabırsızlıkla beklenen TEOG sınav sonucuyla ilgili MEB'den son dakika açıklaması geldi. Çeşitli haber sitelerinde çıkan TEOG 2016 sınav sonuçları bu hafta açıklanacak haberlerinin asılsız olduğu ifade edildi. TEOG sınav sonucu açıklanır açıklanmaz MEB'in kendi sitesinde yayınlanacak. TEOG sınavının ne zaman açıklanacağı ile ilgili ise hiç bir bilgi verilmedi. 1.dönem TEOG sınav sonucunun 15 tatil öncesine kadar açıklanması bekleniyor.

teog ile ilgili görsel sonucu

NASIL ÖĞRENİLİR?

2016 TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.