17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi? MEB Bakanlığı kararını açıkladı. Katıldığı bir toplantıda öğrencilerin merak ettiği konuya açıklık getiren Bakan Yılmaz, 17 Nisan'da okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi. Seçim gününün ertesi günü olan 17 Nisan 2017 Pazartesi tarihinde tatil olup olmama konusu öğrenciler ve veliler tarafından da büyük bir merakla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz biraz önce okulların 17 Nisan'da tatil edildiğini açıkladı.

Bakan Yılmaz, halk oylaması çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulunduğu memleketi Sivas'ta, Zara ilçesinde yapımı tamamlanan 100 milyon liralık yatırımların toplu açılış törenine katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, halk oylamasına değinen ve vatandaşlardan "Evet" oyu vermelerini isteyen Yılmaz, daha sonra TOKİ'nin hak sahibi belirleme kura törenine katılarak, ilk kurayı çekti.

Zara'da hayırsever Muttalip Çifçi tarafından yaptırılan Halil İbrahim Çifçi İlk/Ortaokulu'nun açılışını da gerçekleştiren Bakan Yılmaz, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "16 Nisan'da halk oylamasını yapıyoruz, sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta, sayımların sağlıklı olabilmesi için yapılacak itirazların da yine sağlıklı şekilde neticelenebilmesi için başbakanımızın talimatı üzerine, aynı zamanda okullarımızın da düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için başbakanımızın talimatıyla, 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık." diye konuştu.

Daha sonra okulu gezen Yılmaz, ardından bugün açılışı gerçekleştirilen Zara Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.