Engelli öğrenci, karne heyecanını evinde yaşadı

Bitlis'in Ahlat ilçesinde ikinci sınıfı tamamlayan bedensel engelli Oğuzhan Akdemir, karne heyecanını evinde yaşadı.

Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Mustafa Oruç, eğitim sezonu boyunca evde eğitim verdiği öğrencisini karne gününde de yalnız bırakmadı.

Akdemir'i evinde ziyaret eden Oruç, karnesini verdiği öğrencisini başarısından dolayı kutladı.

Oğuzhan ile evde eğitim hizmetinin ikinci yılını geride bıraktıklarını ifade eden Oruç, öğrencisinin ilerde çok başarılı olacağına inandığını dile getirdi.

Üçüncü sınıfa geçen Akdemir de öğretmenine teşekkür ederek, emeklerini boşa çıkarmayacağını söyledi.

Karne heyecanını çocuğuyla yaşayan Neslihan Akdemir ise oğluyla yakından ilgilenen, sürekli eve gelerek ders veren öğretmenine minnettar olduklarını belirtti.

Oğlunun evde aldığı derslerle kendini daha iyi hissettiğini vurgulayan Akdemir, "Öğretmenimiz kaynaşma adına Oğuzhan'ı kendi imkanlarını kullanarak birkaç kez okula da taşıdı. Bu da oğlumun motivasyonunu artırdı. Bütün eğitim gönüllerine, Ahlat Milli Eğitim Müdürlüğüne ve özellikle Mustafa Oruç hocamıza teşekkür ederim. Sorunsuz bir dönemi daha atlatmış olduk. İnşallah bütün engelli çocuklar da Oğuzhan gibi durumuna göre gerek evde ve gerekse okulda eğitim alabilirler" diye konuştu.

Türkiye’yi karne heyecanı sardı

Karne heyecanını evinde yaşadı

TEOG TERCİHLERİ 15-25 TEMMUZ'DA

Ortaokulların 8. sınıflarında okuyan öğrencilerin girdiği merkezi ortak sınavlara göre, 29 Haziran'da yerleştirmeye esas puanların açıklanmasının ardından 15-25 Temmuz arasında lise tercihleri alınacak.

Ortak sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri de 30 Haziran-14 Temmuz arasında yapılacak. Liselere yerleştirme sonuçları 8 Ağustos'ta ilan edilecek.

2017-2018 DÖNEMİ 18 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK
2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk zili, 18 Eylül Pazartesi günü çalacak ve ilk dönem 19 Ocak 2018 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatilinin ardından dersler, 5 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak, 8 Haziran 2018 Cuma günü öğrenciler yaz tatiline girecek.

Erzurum: 157 bin öğrenci karnelerini alırken, aileler de çocuklarının heyecanını paylaştı.

Velilerden 2 çocuk annesi Sevda Kul, kendisinin de heyecanlı olduğunu söyledi. Mutlu günlerinde çocuklarının yanında olduğunu belirten Kul, "4’üncü ve 1’nci sınıfa giden çocuklarım var. Karneleri güzel, onları ödüllendireceğiz" dedi.

Aliravi İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Arda İspirli ise aldığı iftihar belgesiyle, ailesinden bisiklet istedi. İspirli, yaz tatilinde hem ders çalışacağını hem de Kur'an kursuna gideceğini ifade etti.

Erzincan: 39 bin 464 öğrenci, karne heyecanı yaşadı.

Vali Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Melikşah İlkokulu ve Meysunana Anaokulu'ndaki törende, öğrencilere karnelerini dağıttı."