DARBE HABERİ ÜZERİNE MECLİSE GİDEN İLK VE TEK GENEL BAŞKAN SAADET PARTİLİ PROF DR MUSTAFA KAMALAK OLMUŞ.

Hain Darbe girişi günü 15 Temmuz 2016'da Meclise sahip çıkmak ve milli iradenin yanında olduğunu göstermek için meclise giden ilk ve tek genel başkan konuştu.

Bombalamaların yaşadığı saatlerde Saadet Partisi Genel Başkanı Prof Dr Mustafa Kamalak meclise koşuyor. Konu çok bilinmiyor ve basından özellikle uzak tutuluyordu.

15 Temmuz gecesi birçok lider kenarda köşede saklanırken,
Genel Kurmayın,Meclisin Sokaklarında Yiğitçe Yürüyen lider Prof.Dr.Mustafa KAMALAK olduğu görülmüş oldu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, yürüyen insanlar, gece ve açık hava

Sayın Genel başkanın açıklaması ile konu duyulmuş oldu.

İŞTE 15 TEMMUZ 2016'DA GECEDEN GÖRÜNTÜLER

VE BU GÜNLERDE YAPTIĞI AÇIKLAMALARİŞTE YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

Ülkemizin bağımsızlığına karşı 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında, darbecilere karşı milli iradeyi savunmak için Saadet Partisi Genel Başkanlığı görevini yürütürken bombalar ve mermiler altında Meclis’e yürüyen tek parti genel başkanı Saadet Partisi Yüksek İstişare Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak, o gece yaşananları anlattı.

HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN MİLLET İRADESİNİN MEKÂNI OLAN MECLİS’E YÜRÜMEYE BAŞLADIK


Darbelerden en çok zulmü gören siyasi hareketin Milli Görüş hareketi olduğunu vurgulayan Kamalak, Başbakan Binali Yıldırım’ın “bir darbe girişimi yaşanıyor” sözleri üzerine hiç tereddüt etmeden sokağa çıktığını söyleyerek, “Hemen hazırlandık ve dedik ki ‘milletin iradesi üzerinde hiçbir beşeri gücü tanımıyoruz.’ Bunun için milletin iradesinin temsil edildiği yer olan Meclis’e doğru yürümeye başladık.” diyerek yaptıkları yürüyüşün ilk adımını nasıl attıklarını anlattı.

SAADET PARTİSİ, 15 TEMMUZ GECESİ SINAVI HAKKI İLE GEÇTİ


Yaşanan darbe girişiminin millet iradesine saygı duyan herkes için önemli bir sınav olduğunu belirten Kamalak, Saadet Partisi’nin o sınavı hakkı ile geçtiğini kaydetti.

Kamalak, sözlerine şöyle devam etti: “Balgat üzerinden Meclis yoluna yürüdük. Yürüdüğümüz sırada bombalar ayaklarımızın dibinde patladı. Ancak atılan bombalar bize zerre kadar korku vermedi. Çünkü inanmış insanlar bilir ki Allah’ın takdir ettiği ömür ne bir saniye uzar ne de bir saniye kısalır. Bu münasebetle kalbimizde zerre korku olmadan yürüdük.” Hain darbe girişiminin aziz ve kahraman milletimizin cesareti ile bertaraf edildiğini ancak girişimin ülkemizde açtığı yaraların halen daha kapanmadığını ve kapanmasının zor göründüğünü belirten Kamalak, hükümete şu soruları yöneltti: “İktidar sahiplerine seslenmek istiyorum. Ne oldu da 15 Temmuz darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık? Ne oldu da 15 Temmuz’un açtığı yaralar kapanmadı? Türkiye’ye vermiş olduğu zararlar nasıl ortadan kaldırılabilir? İktidar sahipleri bu durumu ciddi manada düşünmelidir.”

HUKUK BU DEĞİL!


Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuki Araştırmalar Derneği İstanbul Başkanı Mustafa Yaman’ın FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanması hakkında da konuşan Kamalak, yaşanan durumu sert bir dille eleştirdi. Bir hukuk devletinde bu tür uygulamaların yaşanmasının kabul edilemeyeceğini belirten Kamalak, şunları kaydetti: “Şiddetle kınıyorum. Adalet bu değil. Hukuk bu değil. Şiddetle, şiddetle kınıyorum. Çünkü hukuk devletinin asli görevlerinden birisi de vatandaşının kirlenmesini engellemektir. Savcının şüpheli hakkında mahkemeye sunduğu iddianamenin kabul edilene kadar yapılan tüm işlemlerin gizli tutulması gerektiği yazar kanunlarımızda. Ancak bu durum artık rafa kalkmış görünüyor.”

ADALETE DAYANMAYAN GÜÇ ZULÜMDÜR


Mustafa Yaman’ın kaçma ihtimali olmadığı halde tutuklanmasının hukuksuz olduğunu belirten Kamalak, bu tutuklama ile gözdağı verildiğini ifade etti. Kamalak, “Her zaman söylüyoruz. Yine söylüyoruz. Eğer bir güç adalete dayanmıyorsa zulümdür. “ açıklamasında bulundu.

15 TEMMUZ’UN KAHRAMANI O PARTİ, ŞU PARTİ DEĞİL, AZİZ MİLLETİMİZDİR


15 Temmuz’u, sokağa çıkan farklı görüşlerden de olsa vatanını, milletini seven, darbelere karşı çıkan milletimizin hep beraber bertaraf ettiğine değinen Kamalak, hükümetin 15 Temmuz’u kendine mal etmeye çalıştığına dikkat çekti. Böyle bir yaklaşımın kabul edilemeyeceğini belirten Kamalak, “Bugün bakıyoruz ki hükümet 15 Temmuz darbe girişimini sanki sadece kendi yok etmiş gibi davranıyor. Ancak böyle bir şey yok. 15 Temmuz, tüm milletindir. Biz o gece Meclis’e yürüyerek vazifemizi yaptık. Bu yüzden her yerde yaptığımızı söylemekten imtina ediyoruz. Ancak gerçeğin gözler önüne serilmesi için söylemekte mecbur kalıyoruz. O gece uçaklardan bombalar yağarken, tanklar milletin üzerine sürülürken, mermiler yağdırılırken parti genel merkezinden Meclis’e yürüyen tek genel başkan, Saadet Partisi Genel Başkanı idi.” şeklinde konuştu.